foci hírek, foci, futball
Frissítve: 30 perc 5 másodperc

BL: „Szórakoztató volt legyőzni Messit”

5 óra 32 perc
Leon Goretzka, a Bayern München középpályása nem igazán sajnálja együttese pénteki BL-ellenfelét, az FC Barcelonát a 8-2-es (!) legyőzése után.„Nehéz szavakba önteni a gondolatokat a meccs után. Azt gondolom, kell pár nap az eredmény feldolgozásához” – így a Sky Sportsnak Goretzka.

„Nagyon nagy az önbizalmunk, de ahogy már beszéltük az öltözőben, még csak az elsőt tettük meg a három lépésből.”

Arra a kérdésre, hogy nem sajnálja-e, hogy egy ekkora sztárt és rengeteg gyerek példaképét, Lionel Messit, pontosabban a csapatát így legyőzték, a következőt válaszolta: „Nem, szórakoztató volt.”

„Nehéz most megszólalni. Azt gondolom, hihetetlen formában vagyunk most” – ezek már a kétszer is betaláló Thomas Müller szavai.

„Köszönet a mérkőzés embere trófeáért, de a 15 játékosunkból talán 12 is megérdemelte volna. Keményen dolgoztunk, és megvolt a kellő intenzitás. Nehéz megverni minket, nagyon szórakoztató volt a játék.”

BL: tíz gól a Barca-Bayern meccsen, óriási pofonba szaladtak bele Messiék

2020, augusztus 14 - 22:59
A Bayern München kiütötte az FC Barcelonát a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.A bajorok hamar, már a negyedik percben megszerezték a vezetést, s bár nem sokkal később egy öngóllal egyenlített a Barcelona, de a Bayern negyed óra múlva ismét előnyhöz jutott. Sorra dolgozta ki a helyzeteket Hansi Flick együttese, s az első félidőt végül 4-1-gyel zárta. A második játékrészre sem változott a játék képe, sőt, még nagyobbá vált a Bayern fölénye, amely további négy gólt szerzett, míg a Barca a második találatát gyakorlatilag a semmiből szerezte.BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐS MÉRKŐZÉS:

FC BARCELONA – BAYERN MÜNCHEN 2-8 (1-4)
Lisszabon, zárt kapus mérkőzés | játékvezető: D. Skomina (szlovén)
Gólszerzők: Alaba (7. – öngól), Suárez (57.), ill. Müller (4., 31.), Perisic (22.), Gnabry (28.), Kimmich (63.), Lewandowski (82.), Coutinho (85., 89.)

Barca: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Roberto (Griezmann, a szünetben), Busquets (Fati, 70.), De Jong – Vidal – Messi, Suárez.
Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng (Süler, 76.), Alaba, Davies (Hernández, 84.) – Goretzka (Tolisso, 84.), Thiago – Gnabry (Coutinho, 75.), Müller, Perisic (Coman, 67.) – Lewandowski.

Simeone: „Nincsenek kifogások”

2020, augusztus 14 - 06:12
Diego Simeone, az Atlético Madrid vezetőedzője szerint megérdemelt az RB Leipzig továbbjutása a Bajnokok Ligájában.A német együttes 2-1-re győzte le az Atléticót csütörtök este, a góljait Dani Olmo és Tyler Adams jegyezte, míg a spanyoloktól Joao Félix volt eredményes.

„Mindent kiadtunk magunkból, amit tudtunk. Nincsenek kifogások” – jelentette ki Simeone riportereknek a meccset követően.

„Nehéz volt megnyernünk a párharcokat, gyorsabbak voltak. Nem tudtuk azt játszani, amit akartunk. Tetszett a Leipzig, elszántak, lelkesek és frissek voltak. Minden tőlünk telhetőt megtettünk, a negyeddöntőre volt elég. Gratulálunk ellenfelünknek.”

Meglepetés a BL-ben, a Leipzig kiejtette az Atléticót

2020, augusztus 14 - 05:54
Az RB Leipzig 2-1-re legyőzte csütörtök este az Atlético Madridot a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.A meccs első góljára egészen az 51. percig kellett várni, amikor is Dani Olmo vette be Jan Oblak kapuját. A válasz 20 perccel később érkezett a csereként beállt Joao Félix révén egy büntető után, s bár úgy nézett ki, hosszabbítás jöhet, de a 88. percben a szintén csereként beküldött Tyler Adams megpattanó lövéséből a Leipzig végül megszerezte a győzelmet.BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ MÉRKŐZÉS:

RB LEIPZIG – ATLÉTICO MADRID 2-1 (0-0)
Lisszabon, zárt kapus meccs | játékvezető: S. Marciniak (lengyel)
Gólszerzők: Olmo (51.), Adams (88.), ill. Joao Félix (88.)

Leipzig: Gulácsi – Halstenberg, Upamecano, Klostermann, Angelino – Sabitzer (Mukiele, 92.), Kampl, Laimer (Adams, 72.) – Nkunku (Haidara, 83.), Poulsen, Olmo (Schick, 83.).
Atlético: Oblak – Trippier, Szavics, Giménez, Lodi – Carrasco, Saúl, Herrera (Joao Félux, 58.), Koke (Felipe, 92.) – Diego Costa (Morata, 72.), Llorente.

BL: a meccs végén fordított a PSG az Atalanta ellen

2020, augusztus 13 - 05:48
A Paris Saint-Germain 2-1-re legyőzte az Atalantát szerda este az első negyeddöntős Bajnokok Ligája-mérkőzésen.A párharcok az új koronavírus miatt egymeccsesek a sorozat ezen szakaszától, és semleges helyszínen rendezik őket.

Az Atalanta közel állt ahhoz, hogy történelme első BL-szereplése alkalmával a négy közé jusson, ugyanis sokáig vezetett Mario Pasalic révén, de a végül meg tudta fordítani a meccset a PSG Marquinhos és Maxim Choupo-Moting találatával – előbb Neymar, majd a csereként beálló és csapata játékán sokat lendítő Kylian Mbappé adott gólpasszt.BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ MÉRKŐZÉS:

ATALANTA BC – PARIS SAINT-GERMAIN 1-2 (1-0)
Lisszabon, zárt kapus meccs | játékvezető: A. Taylor (angol)
Gólszerzők: Pasalic (27.), ill. Marquinhos (90.), Choupo-Moting (93.)

Atalanta: Sportiello – Toloi, Caldara, Djimsiti (Palomino, 60.) – Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens (Castagne, 82.) – Pasalic (Muriel, 70.), Gómez (Malinovszkij, 60.) – Zapata (Da Riva, 82.).
PSG: Navas (Rico, 79.) – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Herrera (Draxler, 72.), Marquinhos, Gueye (Paredes, 73.) – Sarabia (Mbappé, 60.), Icardi (Choupo-Moting, 79.), Neymar.

A Juve vinné az Arsenal csatárát – sajtóhír

2020, augusztus 12 - 19:58
Az olasz bajnok Juventus vinné az FA Kupa-győztes Arsenal francia erősségét, Alexandre Lacazette-et.A CalcioMercato információi szerint a torinóiak már meg is keresték a londoniakat a korábbi Lyon-játékos szerződtetése kapcsán. A forrás úgy tudja, hogy a Juve az ügyletbe Daniele Ruganit vagy Cristian Romerót is beleveheti.

Az Atlético Madrid kívánságlistáján is szereplő 29 éves csatár szerződése az Ágyúsokkal 2022-ig szól, és értékét a Transfermarkt 48 millió euróra becsüli.

Real Madrid: nem igazol senkit a klub?

2020, augusztus 12 - 19:37
A Marca azt írja, a Real Madrid nem tervez játékosvételt.Bár a királyiak alulmaradtak a Manchester Cityvel szemben a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, de a bajnokságot megnyerték, és a vezetők elégedettek a csapat teljesítményével. Ezt José Ángel Sánchez általános igazgató a Marca jelentése szerint közölte a játékosokkal, egyúttal jelezvén, hogy nem lesznek új igazolások, csak kölcsönből visszatérők.

A forrás azt írja, hogy természetesen a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzet miatt sem akar pénzt költeni a madridi gigász.

Felbontotta szerződését a Valencia csapatkapitánya, ingyen a Villarrealhoz ment

2020, augusztus 12 - 19:19
Felbontotta szerződését a Valencia csapatkapitánya, ingyen a Villarrealhoz mentDaniel Parejo a Villarrealnál folytatja pályafutását.

A spanyol élvonalban legutóbb ötödik helyezett klub szerdai közlése szerint négy évre szóló megállapodást írtak alá a 31 éves középpályással.

A négyszeres spanyol válogatott játékos kilenc év után ingyen távozott a Valenciától, amellyel felbontotta a 2022 nyaráig érvényes megállapodását. Ennek lehetőségét Peter Lim klubtulajdonos ajánlotta fel a Real Madridnál nevelkedett Dani Parejónak, aki csapatkapitányként a Valencia egyik legjobban kereső, meghatározó játékosa volt: 383 találkozón 63 gólt szerzett és 62 gólpasszt adott.

Daniel Parejót 2018-ban az Arsenal szerette volna megszerezni, sajtóhírek szerint 30 millió euró (10,3 milliárd forint) körüli összegért, a Valencia azonban – akkor még – ragaszkodott hozzá, és inkább megújította a szerződését, illetve megemelte a fizetését. Tavaly hasonló kondíciókkal bíró ajánlattal a Barcelona is hiába próbálkozott a szerződtetésével.

A játékos edzője a Villarreal kispadját három hete elfoglaló Unai Emery lesz, akivel Valenciában már dolgozott, és aki két éve megpróbálta őt az Arsenalhoz csábítani.

A játékosok viselkedése miatt leállhat a skót bajnokság

2020, augusztus 11 - 18:28
A Skót Labdarúgó Szövetség figyelmeztette az élvonalbeli klubokat, hogy kész leállítani a bajnokságot abban az esetben, ha a csapatok nem tartják be a koronavírus-járvány miatt hozott intézkedéseket.A BBC keddi beszámolója szerint a szervezet azért küldött határozott üzenetet, mert Boli Bolingoli, a bajnok Celtic játékosa pályára lépett a Kilmarnock elleni vasárnapi összecsapáson, holott nemrég tért vissza Spanyolországból, és kötelező karanténba kellett volna vonulnia.

Ez nem sokkal azután történt, hogy nyolc Aberdeen-játékos meglátogatott egy szórakozóhelyet, majd közülük ketten megfertőződtek.

Humza Yousaf skót igazságügyi miniszter a szerint a futballisták magatartása teljesen elfogadhatatlan.

Liverpool: megvan az első nyári igazolás

2020, augusztus 11 - 05:54
Görögországból érkezett a Liverpool első nyári szerzeménye.Az angol klub 11,75 millió fontért (13 millió euró) megszerezte az Olympiakosz játékosát, Kosztasz Cimikaszt.

A 24 esztendős, háromszoros görög válogatott labdarúgó a védelem bal oldalán bevethető, vagyis alighanem Andy Robertson cseréje lesz.

Fő jelöltjük Jamal Lewis volt egyébként a posztra a Vörösöknek, de nem jutottak dűlőre klubjával, a Norwich Cityvel.

Puskás Ferenc bekerül a legnépszerűbb focis videójáték legendái közé

2020, augusztus 10 - 20:10
Puskás Ferenc bekerül a legnépszerűbb labdarúgó-videójátékban a FIFA legendái közé.A FIFA 21-et készítő EA Sports weblapja szerint a legendás magyar játékos olyan világnagyságokkal együtt kerül be a szoftver egyik játékmódjába, mint Eric Cantona, Petr Cech, Davor Suker, vagy éppen Xavi.

„A labdarúgás történetében kevés olyan magasan jegyzett játékos van, mint Puskás Ferenc. Sokak szerint a világ valaha volt egyik legjobb csatára, aki három BEK-győzelemre vezette a Real Madridot” – áll a weblapon Puskásról megjelent elemzésben.

A legendák között már ott van többek között az egyaránt világbajnok Zinédine Zidane, Diego Maradona, Pelé, Andrea Pirlo, de Lev Jasin és Gheorghe Hagi is.

„Hosszú évek reménykedése, lobbizása, a magyar és a madridista szurkolók kommentjeinek, szavazatainak, lájkjainak, posztjainak ezrei, szakcikkek, ajánlások, blogbejegyzések tucatjai után Puskás Ferenc bekerül az EA Sports FIFA j21 játékba. Ez pedig azt jelenti, hogy legismertebb magyar, Puskás Ferenc a világszerte értékesített Panini-kártyák után ott lesz a "fifázó" gyerekek százmillióinak a képernyőjén és gondolataiban is, újabb nemzedék ismeri meg” – írta Szöllősi György a magyar futball és a Puskás-ügyek nagykövete közösségi oldalán.

Szöllősi hozzátette, a játék ikonjai között Puskás lesz a legrégebben született labdarúgó, „ezért is különösen nagy szó, hogy bekerült a többnyire a közelmúltban visszavonult szupersztárok közé.”

Az olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes labdarúgó, később a Nemzet Sportolója kitüntető cím birtokosa a magyar labdarúgó-válogatottban 85 alkalommal játszott, ezeken 84-szer volt eredményes. Az egyetlen játékos a világon, aki gólt lőtt világbajnoki (1954, Bern), olimpiai (1952, Helsinki), Európa-kupa- (1953, Róma ), Bajnokcsapatok Európa Kupája- (1960, Glasgow) és világkupa-döntőben (1960, Madrid) is. Nevét az Év legszebb góljának járó Puskás-díj is őrzi 2009 óta, amelyet tavaly Zsóri Dániel nyert meg. Puskás Ferenc 2006-ban hunyt el.

Real Madrid: jelölt a Juventus sztárja

2020, augusztus 10 - 09:28
A Sport Mediaset információi szerint a Real Madrid leigazolná Paulo Dybalát a Juventustól.Az argentin támadó kiválóan teljesített a szezonban, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy az év játékosának választották Olaszországban.

Teljesítménye a Real tetszését is elnyerte, és a forrás szerint felkínálhatja érte egy adott összeg mellett Toni Kroost vagy Iscót – az ajánlat „játékostul” 100 millió euró körüli lenne.

A 26 éves futballista az idényben 46 találkozón 17 alkalommal volt eredményes, emellett kiosztott 14 gólpasszt.

Kész eladni franciáját a Barca – sajtóhír

2020, augusztus 10 - 05:54
Távozhat a mostani átigazolási időszakban Jean-Clair Todibo, az FC Barcelona fiatal bekkje.A 20 éves középső védő 2019 januárjában érkezett a Camp Nouba a Toulouse-tól, de mindössze öt mérkőzésen lépett pályára a katalánoknál, akik a Mundo Deportivo értesülései szerint most készek eladni őt.

A szezon második felét a Schalke 04-nél töltő francia játékos iránt az Everton, a Leicester City és az AC Milan is érdeklődik.

Ketten is koronavírusosak az Atléticónál

2020, augusztus 10 - 05:38
A Bajnokok Ligája nyolcas döntőjére Lisszabonba utazó Atlético Madrid két tagjának pozitív lett a koronavírus-tesztje.A klub vasárnapi közlése szerint a portugál fővárosba utazó minden játékost, stábtagot és alkalmazottat teszteltek, közülük ketten fertőzödtek meg, de a nevüket nem hozták nyilvánosságra.

Az Atlético értesítette a spanyol és portugál egészségügyi hatóságot és labdarúgó-szövetséget, valamint a sportág európai szövetségét (UEFA).

A spanyol csapat csütörtökön a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató német RB Leipziggel találkozik a BL negyeddöntőjében.

Madridban köt ki az Arsenal csatára?

2020, augusztus 9 - 08:43
Az Atlético Madrid továbbra is megszerezné az Arsenaltól Alexandre Lacazette-et – írja a Daily Star.Lacazette már jó ideje ott van Diego Simeone Atlético-edző kívánságlistáján, és a forrás szerint idén jó esély mutatkozik arra, hogy megkaparintsa őt a madridi klub.

A Star azt írja, hogy 30 millió font (33 milllió euró) körüli összegért igazolhatná le az Atléti a 29 éves francia csatárt, aki az idényben 39 mérkőzésen 12 alkalommal volt eredményes, emellett kiosztott hét gólpasszt.

C. Ronaldo: „Elemezni és dolgozni kell”

2020, augusztus 9 - 08:22
Cristiano Ronaldo, a Juventus csillaga a Bajnokok Ligájából való kiesés után elmondta, hogy kritikusnak kell lenniük magukkal szemben, hogy jobbak lehessenek, és erősebben térhessenek vissza a következő idényben.„A 2019–20-as szezon véget ért a számunkra, sokkal később, mint normál esetben (a koronavírus miatt), de sokkal hamarabb, mint amire számítottunk” – írta Instagram–oldalán a portugál támadó, aki ugyan két gólt szerzett pénteken az Olympique Lyon elleni BL-nyolcaddöntős visszavágón, s csapata nyert is 2-1-re, de a franciák mentek tovább idegenben szerzett több góllal.

„Itt az ideje a következtetések levonására, a hullámvölgyek elemzésére, mert a kritikus gondolkodás az egyetlen módja a fejlődésnek.”

„Egy ilyen nagy klubnak, mint a Juventus, mindig úgy kell gondolkodnia és dolgoznia, mint a világ legjobbjának, mert akkor nevezhetjük magunkat a világ egyik legjobb és legnagyobb klubjának.”

BL: a Barca és a Bayern is többgólos sikerrel jutott tovább

2020, augusztus 9 - 08:02
Az FC Barcelona és a Bayern München is bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, előbbi a Napolit győzte le 3-1-re, utóbbi a Chelsea-t 4-1-re.BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ MÉRKŐZÉSEK:

FC BARCELONA – SSC NAPOLI 3-1 (3-1)
Gólszerzők: Lenglet (10.), Messi (23.), Suárez (45+1. – büntető, ill. Insigne (45+5. – büntető)
Továbbjutott a Barcelona 4-2-es összesítéssel.

Barca: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Roberto, Rakitic, De Jong – Messi, Suárez (Firpo, 92.), Griezmann (Monchu, 84.).
Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolasz, Koulibaly, Rui – Ruiz (Elmasz, 79.), Demme (Lobotka, a szünetben), Zielinski (Lozano, 70.) – Callejón (Politano, 70.), Mertens, Insigne (Milik, 79.).BAYERN MÜNCHEN – CHELSEA FC 4-1 (2-1)
Gólszerzők: Lewandowski (10. – büntető, 84.), Perisic (24.), Tolisso (76.), ill. Abraham (44.)
Továbbjutott a Bayern 7-1-es összesítéssel.

Bayern: Neuer – Kimmich (Odriozola, 71.), Boateng (Süle, 64.), Alaba, Davies – Goretzka, Thiago (Tolisso, 71.) – Gnabry (J. Martínez, 81.), Müller, Perisic (Coutinho, 64.) – Lewandowski.
Chelsea: Caballero – James, Christensen, Zouma, Emerson – Barkley, Kanté, Kovacic – Hudson-Odoi, Abraham (Giroud, 81.), Mount.

Juventus: Pirlo az új edző

2020, augusztus 9 - 07:09
Korábbi játékosa, Andrea Pirlo lett a Juventus új vezetőedzője.A 41 esztendős olaszt alig néhány órával azután nevezték ki a torinói alakulat élére, és kötöttek vele két évre szóló szerződést, hogy menesztették Maurizio Sarrit, a Juvét tavaly nyár óta irányító 61 éves szakvezetőt, miután a gárda péntek este búcsúra kényszerült a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Sarri elküldésére és a tréneri cserére annak ellenére kerített sort villámgyorsan a torinói klubvezetés, hogy hazai bajnoki címét megvédve sorozatban kilencedszer lett aranyérmes a Serie A-ban a Juventus, a BL-mérlegben pedig hat győzelem és egy döntetlen mellett egyetlen vereség szerepelt, igaz, az Olasz Kupa júniusi döntőjében ugyanakkor alulmaradt a gárda a Napolival szemben.

Pirlo a Juve Serie C-ben szereplő U23-as csapatának edzőjeként tíz napja állt ismét korábbi klubjánál szolgálatba, de meccsen még nem irányította a fiatalok együttesét. Az irányítókészsége alapján játékoskorában Maestróként becézett, 116-szoros válogatott Pirlo a nemzeti csapattal 2006-ban világbajnokságot nyert. A Serie A-ban és a Bajnokok Ligájában is kétszer végzett az AC Milannal az élen, míg a Juventusszal 2011 és 2015 között négy bajnoki címet zsebelt be.

Juventus: C. Ronaldónál többször senki nem volt eredményes korábban egy szezonban

2020, augusztus 8 - 12:48
Immáron Cristiano Ronaldo a Juventus csúcstartója az egy szezonban szerzett gólokat tekintve.Az ötszörös aranylabdás duplájának köszönhetően a Juve péntek este 2-1-re legyőzte az Olympique Lyont a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, de így is kiesett a torinói gárda. C. Ronaldo mindenesetre csúcsot döntött ezzel a két találattal, ugyanis 37 góllal zárta a szezont, márpedig ennyit minden sorozatot figyelembe véve korábban senki nem ért el a torinóiaknál.

A rekord Felice Borelé volt eddig, ő 36-szor volt eredményes az 1933–34-es szezonban.AJÁNLOTT CIKKEK:
• Bonucci: „A bajnokság volt az első a Juvénak”
• C. Ronaldo majdnem a Valenciánál kötött ki?

Bonucci: „A bajnokság volt az első a Juvénak”

2020, augusztus 8 - 08:18
Érdekes kijelentést tett a Juventus rutinos középső bekkje, Leonardo Bonucci.Hiába győzték le a torinóiak péntek este 2-1-re az Olympique Lyont hazai pályán a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, az első meccset 1-0-ra megnyerő francia csapat jutott tovább 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal. Ez egyértelműen csalódás a Juve számára, de Bonucci elmondta, hogy a bajnoki cím amúgy is fontosabb volt a számukra...

„Csalódottak vagyunk. Tudtuk, hogy elképzelhető egy olyan játék, ahol visszahúzódva játszanak, és várnak a megfelelő lehetőségre” – mondta riportereknek a mérkőzést követően a védő.

„Pár perc múlva kaptunk egy gólt büntetőből, de nagyon hittünk abban, hogy fel tudunk állni. Kár, mert mindent megtettünk, ugyanakkor a fő célunk a bajnokság megnyerése volt.”

A csapat bosnyák középpályása, Miralem Pjanic érezhetően nem tudta megnyugtatni magát azzal, amivel Bonucci. „Ez egy óriási csalódás nekünk, nagyon szerettünk volna továbbmenni a következő körbe” – így a következő idénytől már a Barcelonánál játszó futballista a Sky Sport Italiának.

„Rosszul kezdtünk, de meccsben maradtunk, és folyamatosan mentünk előre. Nagyon nagy csalódás ez, és természetesen nehéz elfogadni. Nem szabad csökkentetnünk a sorozatban kilencedik Scudetto megnyerésével kapcsolatos érdemeket, de a klubnak sokkal magasabb célokért kell küzdenie, és erre képes is.”AJÁNLOTT CIKKEK: